Ігрова програма зі станцій у таборі. Гра по станціях план-конспект заняття на тему

Муніципальна бюджетна освітня установа

«Середня загальноосвітня школа№ 39 із поглибленим

вивченням окремих предметів» м. Чебоксари

Методична розробка
«Гра зі станцій

"Фізика і ти"»

МБОУ «ЗОШ №39»

Чебоксари – 2012

Пояснювальна записка.

Позакласна робота дозволяє розвинути інтерес до предмета, розкрити творчі здібності учнів, навчає працювати у команді. Використання літературного матеріалу при складанні завдань дозволяє учням по-новому поглянути на фізику, а також дозволяє зацікавити дітей, які мають більший інтерес до предметів гуманітарного циклу. Представлене ігрове заняття з фізики дозволяє у цікавій формі узагальнити та закріпити знання, отримані при вивченні фізики 7-го класу, а також навчити бачити прояви вивчених раніше закономірностей фізичних явищ у побутовому житті, удосконалювати вміння вирішувати якісні та розширити кругозір, розвиваючи комунікативні та творчі здібності учнів. Наукова новизнаметодичної розробки «Гра по станціях «Фізика і ти» полягає в тому, що розроблено інтелектуальна граз фізики для 7 класів. Виявлено та обґрунтовано педагогічні умови ефективного формування готовності учнів 7-х класів до використання фізики загалом у освоєнні навчальної програми(створення в школі інтелектуально-інформаційного середовища; здійснення навчально-методичного забезпечення під час уроків та самостійної підготовки). Методична технологія послужить основою для повного та глибокого вивчення курсу фізики. Ця розробка успішно використовується в процесі навчання фізики у 7-х класах у позаурочний час. Представлені в даній розробці завдання дозволяють згадати забуті та набути нових знань, розширюють кругозір учнів, допомагають краще орієнтуватися в потоці наукової інформації, тренують пам'ять, покращують кмітливість, розвивають та активізують розумову та пізнавальну діяльність учнів. .

Освітнє середовище апробаціїнавчально-методичної розробки "Фізика і ти": учні 7-х класів.

Актуальність та оригінальність розробки:Збільшується обсяг самостійної роботиучнів. Забезпечується ефективність сприйняття рахунок наочності. Завдання підібрані з урахуванням вікових, психологічних та пізнавальних можливостей учнів. Можливість використання розробки для організації груповий роботив школі.

Очікувані результати:Розвиток компетенції самостійного пошуку інформації учнями, комплексне застосуваннякомп'ютера.

Цілі:

Освітні:


  • повторення та поглиблення знань з фізики

  • вирішення якісних, експериментальних завдань, завдань дослідницького характеру.
Виховні:

  • сприяти формуванню в учнів гуманного ставлення до себе та інших людей, почуття обов'язку, прагнення взаємодопомоги, співробітництва;

  • сприяти формуванню в учнів уміння спільно працювати у групі при раціональному розподілі праці, уміння уважно слухати одне одного;

  • сприяти формуванню в учнів сталого інтересу до вивчення фізики.
Розвиваючі:

  • розвивати грамотне монологічне мовлення з використанням фізичних термінів;

  • розвиток комунікативних здібностей, аналітичного розуму;

  • розвиток уміння логічно викладати свої думки;

  • розвиток пізнавального інтересу учнів.

І перепони нас не зупинять!

Нові світи до себе ваблять,

Нам залишити слід у науці варто.

І внести на відкриття свій внесок!
Становище

з проведення інтелектуально-пізнавальної

ігри станціями «Фізика і ти»

У грі беруть участь 7 класи.

Гра організують 10-і класи.

Класи-організатори повинні:

1.Підготувати та оформити станції. Здати до ….

А. табличку

Б. питання та інвентар

В. вибрати провідних станцій

2. Оформити дорожні листи для класів – учасників. Здати до…

Класам учасникам для участі у грі необхідно:


  1. Вибрати команду із 10 осіб.

  2. Вибрати назву команди та девіз, які мають відображати тему гри.

  3. Вигадати емблему команди. Один варіант емблеми, виконаний на альбомному аркуші, здати до …

  4. Випустити газету. Тема: «Історія одного відкриття». Здати до …
Хід гри

Учні 7-х класів виставляють команди по 10 осіб. Вибираються капітани команд. Оголошуються правила гри. Кожній команді видаються маршрутні листи. Команди за своїми маршрутними листами виконують завдання зі станцій. На дверях кабінетів вивішуються назви станцій.

Станція №1 « Вгадайка»

Ведучий:Я вам зараз зачитаю загадки. Кожна правильна відгадка принесе команді 1 бал. Час-5 хв.

1.Довгою шиєю поверчу, 6. Два сусідні колеса

Де накажуть, покладу, Друг у друга тягнуть самі

(кран) (магнітофон)

2. Стукають, стукають, 7. У пісочних ям,

Не велять нудьгувати. Біля гори крутий

Йдуть, йдуть, Стоїть велетень

А все тут. Із залізною рукою.

(годинник) (Екскаватор)

3. Качается стрелка 8. На стіні висить тарілка,

Туди і сюди По тарілці ходить стрілка

Вкаже нам північ, Ця стрілка наперед

І південь легко. Нам погоду дізнається.

(компас) (барометр)

4. Два коліщатка поспіль, 9. Мчить і стріляє,

Їх ногами крутять, Бурчить скоромовкою.

А поверх торчком Трамваю не наздогнати

Сам господар гачком. За цією тараторкою.

(велосипед) (Мотоцикл)

5. У нашій кімнаті одне 10. Дві сестри гойдалися,

Є чарівне вікно Правди домагалися,

У ньому літає чудо-птах, А коли добились,

Бродять вовки та лисиця. То зупинилися.

(Телевізор) (Терези)
Станція №2 «Приладова »

Ведучий:Зараз ви отримаєте пазли із фрагментами приладів. Ви повинні зібрати, назвати прилад, пояснити область застосування цього приладу. Час-3хвилини.

Станція №3. «Літературна»

Ведучий: На табличці написано одне слово – динамометр. З літер цього слова ви повинні скласти нові іменники, пов'язані з фізикою. Ви отримуєте бали за кількістю складених слів: 3 слова-3 бали, 4 слова-4 бали, 5 слів-5 балів і т.д.

(Час виконання завдання 2 хвилини. Учні пишуть слова на картках, віддають їх ведучому,)

(Слова: метр, момент, манометр, номер, міна, мотор, ротор, міра, тонна, омметр, Ом.)

Станція №4 « Кросворд ».

Ведучий: На нашій станції за кожне вгадане слово ви отримаєте один бал.


м

1

е

х

2

а

я

в

л

е

н

і

е

і

3год

е

4

з

5

до

о

е

  1. Лінія, вздовж якої рухається тіло. ( Траєкторія)

  2. Зміна положення тіла у просторі. ( Рух)

  3. Прилад для вимірювання часу. ( Годинник)

  4. Довжина траєкторії. ( Шлях)

  5. Фізична величина, що характеризує швидкість руху. ( Швидкість)

Станція №5. « Веселі конкурси »

Ведучий.На цій станції на вас чекають загадки з підказками, якими ви повинні вгадати, про якого вченого йдеться. Якщо ви вгадуєте слово з першої підказки, то отримуєте 5 балів, з другої – 4 бали, з третьої – 3 бали, з четвертою –2 бали, з п'ятою –1 бал. Отже, починаємо.


  1. Претендентів на цю подорож було багато, а вибір припав на нього.

  2. Цю кругосвітню подорож він здійснив поодинці.

  3. Син селянина, учень ремісничого училища, робітник, курсант аероклубу.

  4. Йому належить історична фраза "Поїхали!", сказана перед стартом.

  5. Перша у світі людина, яка здійснила політ у космос.
(Ю.А.Гагарін)

1.Він жив у IV ст. до нашої ери.

2.Він був вихователем Олександра Македонського.

3. Його твори відносяться до всіх областей знань того часу.

4. Його вчення панувало в науці близько 1000 років.

5. Він увів у науку слово «фізика».

(Арістотель)


  1. Він один із перших вчених, які працювали на війну.

  2. Він великий винахідник, який жив до н.

  3. Він винайшов важіль.

  4. З одним із його відкриттів ми стикаємося щотижня, купаючись у ванній кімнаті.

  5. За легендою, йому належить вигук «Еврика!», який пролунав слідом за зробленим відкриттям.
(Архімед)

Станція №6« Щасливий випадок »
Ведучий.На цій станції ми перевіряємо знання, кмітливість, вміння логічно мислити. Гра проводиться на кшталт телевізійної гри «Щасливий випадок». Ви протягом однієї секунди відповідаєте на мої запитання, якщо відповіді немає, я говорю «далі». Окуляри даються за кількістю правильних відповідей.

Я зачитую завдання, якщо ви знаєте правильну відповідь, піднімаєте руку і відповідаєте. Правильна відповідь оцінюється в 1 бал.

1. Ім'я Ломоносова. (Михайло)

2. Сила, з якою тіло тисне на опору. (Вага)

3. Дерево, з якого отримують найлегшу у світі деревину. (Бальза)

4. Маса кілограмової гирі влітку та взимку. (Одночасна)

5. Найпоширеніша речовина Землі, що з атомів кисню і водню. (Вода)

6. Прилад, що вимірює атмосферний тиск. (Барометр)

7. Одиниця виміру сили. (Ньютон)

8. Мікрочастка, утворена з атомів. (Молекула)

9. Яку фізичну величину вимірюють у ватах? (Потужність)

10. Прилад вимірювання об'єму рідини. (Мензурка)

11. Одна шістдесята хвилина. (Секунда)

12. Одиниця виміру тиску. (Паскаль)
Станція №7 «Подивися та поясни »

Ведучий:Ми хочемо Вам показати, що фізику вивчати набагато цікавіше за допомогою експериментів та дослідів. Ви повинні подивитися та пояснити кожен досвід та експеримент, відповісти на запитання «Як чи Чому?»

Досвід 1Не замочивши рук»

Обладнання: Тарілка, монета, банк, папір, сірники, пробка від пляшки.

Проведення: Покладемо на дно тарілки монету і наллємо трохи води. Як дістати монету, не замочивши навіть кінчиків пальців?

Рішення: Помістимо на тарілку пробку від пляшки. Згорнемо папір і помістимо його в пробку. Запалимо папір. Накриємо корок банкою. Вода увійде до банку, звільняючи монету.

Досвід 2Дивовижний свічник »

Обладнання: Свічка, цвях, склянка, сірники, вода.

Проведення: Засвітимо свічку і опустимо в посудину з водою. Як швидко згасне свічка? (Здається, що полум'я заллється водою, як тільки згорить відрізок свічки, що виступає над водою, і свічка згасне. Але згоряючи свічка зменшується і спливає.)

Досвід 3 «Чарівна вода »

Обладнання: Склянку з водою, аркуш щільного паперу.

Проведення: Наповнимо до країв склянку з водою і прикриємо аркушем паперу. Перевернемо склянку. Вода не виливається із перевернутої склянки. Чому?

Досвід 4 «Загадкові картоплини»

Обладнання: Дві скляні посудини з водою, однакові за масою картоплини.

Проведення: Помістимо ту саму картоплину в посудини з рівною кількістю води, в одній посудині вона тоне, в іншій плаває. Чому?

Досвід 5 «Незгорана хустка »

Обладнання: штатив з муфтою та лапкою, спирт, носовичок, сірники

Проведення: затиснути в лапці штатива носову хустку (попередньо змочену водою і віджатий), облити її спиртом і підпалити. Незважаючи на полум'я, що охоплює хустку, він не згорить. Чому?

Незважаючи на полум'я, що охоплює хустку, він не згорить. Чому?

Досвід 6. «Таємничий папір »

Обладнання: два однакових за розміром та масою аркуша паперу (один з них зім'ятий)

Проведення: одночасно відпустимо обидва листи з однієї й тієї ж висоти. Чому згаяний аркуш паперу падає швидше?

Пояснення: зім'ятий аркуш паперу падає швидше, тому що на нього діє менша сила опору повітря. А от у вакуумі вони б падали одночасно.

Маршрутний лист


Станція

Кабінет

Кількість балів

1.Угадайка

330

2.Приладова

303

3.Літературна

3 04

4.Кросворд

3 05

5. «Веселі конкурси»

306

6. Щасливий випадок

307

7.Подивися і поясни

308

Разом:

Підбиття підсумків.

Команди здають маршрутні листи журі. Журі підбиває підсумки та оголошує переможців.

Висновок

У нашій школі щорічно проводиться тиждень фізики, де один із найцікавіших заходів - гра по станціях. Ми вважаємо, що позакласна робота дозволяє розвинути інтерес до предмета, розкрити творчі здібності учнів, навчає працювати у команді. Використання літературного матеріалу при складанні завдань дозволяє учням по-новому поглянути на фізику, а також дозволяє зацікавити дітей, які мають більший інтерес до предметів гуманітарного циклу. Представлене ігрове заняття з фізики дозволяє у цікавій формі узагальнити та закріпити знання, отримані при вивченні фізики 7-го класу, а також навчити бачити прояви вивчених раніше закономірностей у побутовому житті, удосконалювати вміння вирішувати якісні завдання, розширити кругозір, розвиваючи комунікативні та творчі здібності . Під час підготовки одна з команд називалася «Електрон». Їхній девіз: «Творити, дерзати!» І це не випадково: для сміливості потрібно невичерпно багато енергії, розуму і зусиль. Електрон також невичерпний, як і атом. Інша команда "Молекула". Девіз: «Бути у вічному русі!»

додаток



бібліографічний список

Білимович Б.Ф. "Фізичні вікторини". М., «Освіта», 1977 2. Горьов Л.А. «Цікаві досліди з фізики». М., «Освіта», 19853.

Ченців А.А. «Вечори цікавої фізики». Білгород, 1963

В.І. Єлькін «Незвичайні навчальні матеріализ фізики" ч. 1-2.

Я І. Перельман «Цікава фізика»

Фадєєва А.А. Тести. Физика.7-11 классы.-М.: «Олімп», «Видавництво АСТ», 1999.-208 з.:іл.

Пояснювальна записка._________________________________________2

Становище

з проведення інтелектуально-пізнавальної

ігри по станціях «Фізика і ти»_________________________________3

Хід гри_____________________________________________________3

Станція №1 «Угадайка»______________________________________3

Станція №2 «Приладова»_______________________________________4

Станція №3. «Літературна»___________________________________5

Станція № 4 «Кросворд»_______________________________________6

Станція №5. «Веселі конкурси»________________________________6

Станція №6 «Щасливий випадок» ________________________________7

Станція №7 «Подивися та поясни»_______________________________7

Маршрутний лист______________________________________________13

Заключение____________________________________________________13

Додаток___________________________________________________14

Бібліографічний список______________________________________18

Сценарій командної гри на станціях «Веселий день здоров'я».

Обладнання:

Кеглі (гранати);

М'яч;

Скакалка,

Суддівський протокол;

Маршрутні листи;

Грамоти.

План програми:

Організаційний момент;

Командна гра зі станцій;

Підбиття підсумків, нагородження команд.

Орг.момент.

Ведучий. Вітання всім! Ми дуже радіємо, що всі ми сьогодні зібралися на нашому заході «Веселий день здоров'я». Сьогодні кожна команда спробує довести суддям, що вона найкраща в ході командної гри станціями. Чи знаєте ви, що таке командна гра? (Командна гра - діяльність, у якій група осіб, у одній команді, спільно докладають зусиль задля досягнення кінцевої мети, якою зазвичай є перемога.)

Сьогодні ви зможете проявити себе у командній грі зі станцій. Насамперед нам потрібно розглянути правила гри.

Правила гри. Команди прямують по станціях відповідно до свого Маршрутного листа. На станціях команди (об'єднання) виконують запропоновані завдання. У Маршрутному аркуші зазначається оцінка, яку отримує команда на кожній станції (у балах). На кожній станції є різні критерії оцінювання, які оголошує журі етапу. На кожній станції знаходиться суддя, який оцінює роботу команди. Час перебування на кожній станції – 5 хвилин. Після закінчення часу команди переходять на наступну станцію.

(ведучий пояснює командам правила гри та вручає маршрутні листи)

Як тільки всі станції будуть пройдені, зустрічаємось на ґанку школи.

Правила розглянуті. Нам із вами залишається дати старт «Командній грі по станціям», давайте це зробимо все разом.

Лічилка

Раз два три чотири п'ять

Ми вирішили погратись.

Не сумувати, не сумувати!

Все пройти і все дізнатися. (текст на екрані)

Після проходження кожної станції не забути взяти у судді коробку з літерами. Після проходження всіх станцій скласти з букв слово і сказати судді на фініші. Переможе та команда, яка набере найбільше балів на всіх станціях та розгадає фінальне слово.

(команди відправляються на станції згідно з маршрутними листами)

Командна гра по станціях

Станція №1. "Спортивна"

Кожному учаснику команди необхідно збити м'ячем кеглі (гранати), що стоять у ряд. Кидають усе по черзі. У цьому кожна кегля позначає 1 бал. Сума балів усієї команди складають та записують результат.

Станція №2. «Народна»

Командам пропонується скласти цілі висловлювання прислів'їв і приказок, народних прикмет. Час складати 5 хвилин. За кожну правильну відповідь – 1 бал.

Не знаючи броду

не лізь у воду

Ластівки літають низько

до дощу

Якщо вранці бджоли не літають

вдень буде дощ

до хуртовини

Кішка тиснеться до грубки

до морозу

Вся родина разом

так і душа на місці

Червень жаркий

холодний грудень

Краще синиця у руках

ніж журавель у небі.

Багато горобини

дощова осінь

Немає друга, так шукай

а є, так бережи

Віділлються кішці

Мишкині сльози

Щоб рибку з'їсти

треба у воду лізти

Лякана ворона

куща боїться

Не всі коту

масляна

Одна ластівка

весни не робить

Яблуко від яблуні

недалеко падає

На вигляд орел

а розумом тетеря

Земля-тарілка

що покладеш, те й візьмеш

Довгі бурульки

до затяжної весни

тим більше дров

Ліс рубають

тріски летять

Гусак свиня

не товариш

Зима без снігу

літо без хліба

Більше снігу

більше хліба

Хто не працює

Той не їсть

Де сосна доросла

там вона і червона

Станція №3. «Шифрувальна»

Відповідь.

Батьківщина - це як Сонце,

Світить у житті вона.

Ніби в дитинство віконце

Раптом відчиняє вона!

Станція №4. «Історична»

Запитання:



Станція №5. «Дитяча»

Станція №6. «Загадкова»

1.Дерев'яні коні по снігу скачуть,

А у сніг не провалюються. (Лижі)

2. Буйне море
грає на просторі,
Кіт приплив -
Рот розкрив,
а в роті – грати,
Льється море крізь неї –
Хвиля до хвилі покірно льне.
(Волоси та гребінець)

3.Біле корито
до підлоги прибито.
(Ванна)

4. Зелений луг,

Сто лавочок навколо,

Від воріт до воріт
Бойко бігає народ.
На цих воротах -
Рибальські мережі (Стадіон, футбольне поле)

5. Залізні млинці
Сполучені,
Тонка палиця –
Залізна качалка,
Млинці пече,
Силою вабить.(Штанга)

6.Двометрова дитинка

М'яч до м'яча, за ним другий

Адже кошик – то з діркою! (баскетбол)

Дві залізні смужки

А над ними хтось танцює

Стрибає, руками махає.(фігурист)

До фінішу. Ось це так

Голову він підняв: повітря, -

Опустив: уже вода(плавець)

9.На землі він усіх сильніший,

Тому що всіх розумніших (людина)

Наполегливий у тренуваннях,

Витривалим і спритним (спорт)

12. Він навчає мети добиватися,

У змаганнях перемагати

І бадьорість духу не втрачати (тренер)

зуби)

14.А тепер таке питання:.

Що за м'язовий насос

У нашому тілі кров качає,

Ніколи не відпочиває? (серце)

Кров'ю ділиться своєю?(донор)

Станція №7. "Пісенна".

Дружба

Мама

картопля

Посмішка

Носоріг

Чотири

Країна

Трава

Пух

Хмари

Іграшки

Гномік

Хата

Дощ

Станція №8. "Звичка".


-Читати лежачи.
+Чистити зуби двічі на день
-Дивитись на яскраве світло.
+Оберігати очі від ударів.
-Дивитись близько телевізор.
+Промивати вранці очі.


-Часто є солодке.
+Їсти фрукти та овочі.
-гризти ручки та олівці.
+ Гартуватися.
+Гуляти на свіжому повітрі.

+Допомагати по дому.
-Гризти нігті.
+ Кататися на лижах.
+Робити зарядку
+Приймати душ
-Працювати за комп'ютером
+Займатися спортом
+Снідати вранці

Підбиття підсумків, нагородження.

Настав час дізнатися про результати гри. Судді готові їх оголосити.

(Підбиття підсумків, нагородження команд)

Дякую командам за гру! Зовсім скоро ми дізнаємося, яка команда найспортивніша і найрозумніша! До нових зустрічей!

Станція №2. «Народна»

Не знаючи броду

той не їсть

Ластівки літають низько

а є, так бережи

Якщо вранці бджоли не літають

а розумом тетеря

Якщо взимку туманне коло біля сонця

більше хліба

Кішка тиснеться до грубки

весни не робить

Вся родина разом

вдень буде дощ

Червень жаркий

дощова осінь

Краще синиця у руках

до дощу

Багато горобини

до затяжної весни

Немає друга, так шукай

до хуртовини

Віділлються кішці

до морозу

Щоб рибку з'їсти

куща боїться

Лякана ворона

літо без хліба

Не всі коту

масляна

Одна ластівка

Мишкині сльози

Яблуко від яблуні

не лізь у воду

На вигляд орел

не товариш

Земля-тарілка

недалеко падає

Довгі бурульки

треба у воду лізти

так і душа на місці

Ліс рубають

там вона і червона

Гусак свиня

тим більше дров

Зима без снігу

холодний грудень

Більше снігу

ніж журавель у небі.

Хто не працює

що покладеш, те й візьмеш

Де сосна доросла

тріски летять

Станція №3. «Шифрувальна»

16,14,5,9,13,1 32 29,18,14 10,1,10 17,14,11,13,22,6 33

17,3,6,18,9,18 15,14 7,9,8,13,9 14,13,1 34

2,19,5,18,14 2,27 3 5,6,18,17,18,3,14 14,10,14,13,22,6

3,5,16,19,4 14,18,10,16,27,3,1,6,18 14,13,1 35

Початок.

Маршрут станцій – 5, 1, 4, 3, 7, 8, 2, 6.

Станція

№ 5

№ 1

№ 4

№ 3

№ 7

№ 8

№ 2

№ 6

Кількість балів

Підпис судді

Маршрутний лист команди _________________________________

Початок.

Маршрут станцій - 3, 4, 6, 2, 5, 1, 8, 7.

Станція

№ 3

№ 4

№ 6

№ 2

№ 5

№ 1

№ 8

№ 7

Кількість балів

Підпис судді

Фінальне слово _________________________________________

Маршрутний лист команди _________________________________

Початок.

Маршрут станцій - 6, 5, 1, 7, 3, 2, 4, 8.

Станція

№ 6

№ 5

№ 1

№ 7

№ 3

№ 2

№ 4

№ 8

Кількість балів

Підпис судді

Фінальне слово _________________________________________

Ластівки літають низько

до дощу

Якщо вранці бджоли не літають

вдень буде дощ

Якщо взимку туманне коло біля сонця

до хуртовини

Кішка тиснеться до грубки

до морозу

Вся родина разом

так і душа на місці

Червень жаркий

холодний грудень

Краще синиця у руках

ніж журавель у небі.

Багато горобини

дощова осінь

Немає друга, так шукай

а є, так бережи

Віділлються кішці

мишкині сльози

Щоб рибку з'їсти

треба у воду лізти

Лякана ворона

куща боїться

Не всі коту

масляна

Одна ластівка

весни не робить

Яблуко від яблуні

недалеко падає

На вигляд орел

а розумом тетеря

Земля-тарілка

що покладеш, те й візьмеш

Довгі бурульки

до затяжної весни

тим більше дров

Ліс рубають

тріски летять

Гусак свиня

не товариш

Зима без снігу

літо без хліба

Більше снігу

більше хліба

Хто не працює

Той не їсть

Де сосна доросла

там вона і червона

Для судді Станція №3.«Шифрувальна»

За допомогою шифру прочитайте рядки з вірша, номер означає літеру в алфавіті. Час на розкодування – 5 хвилин, за кожне правильно складене слово або розділовий знак – 1 бал.

16,14,5,9,13,1 32 29,18,14 10,1,10 17,14,11,13,22,6 33 П

Відповідь.

Батьківщина - це як Сонце,

Світить у житті вона.

Ніби в дитинство віконце

Раптом відчиняє вона!

Для судді Станція №4.«Історична»

Команди повинні за 5 хвилин відповісти на питання, присвячені спортивній тематиці (за кожну відповідь на бал).

Запитання:

1. Якого кольору олімпійський прапор? (Білий)

2. Скільки кілець на олімпійському прапорі? (П'ять кілець)

3. Яка країна є батьківщиною Олімпійських ігор? (Греція)

4. Через скільки років відбуваються літні Олімпійські ігри? (через чотири роки)

5. Кому присвячувалися олімпійські ігри Стародавню Грецію? (Богу богів Зевсу)

6. Якого кольору олімпійські обручки? (Синій, чорний, червоний, зелений, жовтий.)

7. Цей російський полководець у дитинстві був дуже слабкою дитиною, але він чудово загартував себе. Найкращим способомзагартування він вважав російську лазню. Там він витримував жахливий жар на полиці, після чого на нього виливали 10 ведер холодної води. (Суворов)

8. Девіз олімпійських ігор? (Швидше вище сильніше)

9. Хто був ініціатором початку олімпійського руху? (П. Кубертен)

10. Чим нагороджували чемпіона Олімпійських ігор у Стародавній Греції? (Оливковим вінком)

11. Скільки золота містить Олімпійська медаль? (Не менше 6 грам)

12. У якому році олімпіада проводитиметься у Росії? (2014)

13. У якому місті буде олімпіада у 2014 році? (Сочі)

14. Чи беруть участь в олімпіаді діти віком до 16 років? (Ні, тільки з 18)

15. Чи беруть участь в олімпіаді жінки? (Так)

16. Його не купиш ні за які гроші. (Здоров'я)

17. Раціональний розподіл часу. (Режим)

18. Тренування організму холодом. (Гартування)
19. Рідина, що переносить в організмі кисень. (Кров)
20. Наука про чистоту. (гігієна)

Для судді Станція №5.«Дитяча»

Кожен учасник команди на протязі 30 секунд стрибає на скакалці, скільки разів стрибнув – стільки балів. Наприкінці всі бали підсумовуються до загального заліку команди.

Для судді Станція №6.«Загадкова»

Суддя загадує загадки. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.

Дерев'яні коні по снігу скачуть,

А у сніг не провалюються. (Лижі)

2. Буйне море
грає на просторі,
Кіт приплив -
Рот розкрив,
а в роті – грати,
Льється море крізь неї –
Хвиля до хвилі покірно льне.
(Волоси та гребінець)

3.Біле корито
до підлоги прибито.
(Ванна)

4. Зелений луг,

Сто лавочок навколо,

Від воріт до воріт
Бойко бігає народ.
На цих воротах -
Рибальські мережі (Стадіон, футбольне поле)

5. Залізні млинці
Сполучені,
Тонка палиця –
Залізна качалка,
Млинці пече,
Силою вабить.(Штанга)

6.Двометрова дитинка

М'яч до м'яча, за ним другий

Адже кошик – то з діркою! (баскетбол)

7. Лід навколо прозорий, плоский

Дві залізні смужки

А над ними хтось танцює

Стрибає, руками махає.(фігурист)

8. Він мчить ніби до зірок,

До фінішу. Ось це так

Голову він підняв: повітря, -

Опустив: уже вода(плавець)

9.На землі він усіх сильніший,

Тому що всіх розумніших (людина)

10. Як міцно товаришуєш ти зі мною,

Наполегливий у тренуваннях,

То будеш у холод, дощ та спеку

Витривалим і спритним (спорт)

12. Він навчає мети добиватися,

За олімпійський приз боротиметься.

У змаганнях перемагати

І бадьорість духу не втрачати (тренер)

13. В одній кімнатці сусіди живуть.

Одні всі кусають, інші жують (зуби)

14.А тепер таке питання:.

Що за м'язовий насос

У нашому тілі кров качає,

Ніколи не відпочиває? (серце)

15. Хто для блага всіх людей,

Кров'ю ділиться своєю?(донор)

Для судді Станція №7."Пісенна".

Протягом 5 хвилин суддя станції називає слова, завдання команди заспівати пісню, де є це слово.

Дружба

Мама

картопля

Посмішка

Носоріг

Чотири

Країна

Трава

Пух

Хмари

Іграшки

Гномік

Хата

Дощ

Для судді Станція №8."Звичка".

Завдання усієї команди відповісти правильно на пропозицію судді. Якщо звичка корисна, то вони стоять на місці, якщо звичка шкідлива, то сідають навпочіпки. (За правильну відповідь усієї команди – 1 бал, хто забарився – 0 балів).
-Читати лежачи.
+Чистити зуби двічі на день
-Дивитись на яскраве світло.
+Оберігати очі від ударів.
-Дивитись близько телевізор.
+Промивати вранці очі.
-Терти очі брудними руками.
+Читати при гарному освітленні.
-Часто є солодке.
+Їсти фрукти та овочі.
-гризти ручки та олівці.
+ Гартуватися.
+Гуляти на свіжому повітрі.
-Надягати чужий одяг, взуття, головні убори.
+Допомагати по дому.
-Гризти нігті.
+ Кататися на лижах.
+Робити зарядку
+Приймати душ
-Працювати за комп'ютером
+Займатися спортом
+Снідати вранці


НАВКОЛО СВІТУ

ГРАЛЬНА ПРОГРАМА ЗА СТАНЦІЯМИ ДЛЯ ШКОЛЬНИКІВ

Станціями подорожують команди від 3 до 10-12 осіб. Кількість команд має дорівнювати кількості станцій. На кожній станції стоїть ведучий (педагог-організатор). Командам на старті видається маршрутний лист із зазначенням усіх станцій та маршруту руху. Команда з вибраним капітаном суворо слідує за маршрутом, виконуючи завдання на станціях.
На кожній станції її ведучий дає команді жетони або зазначає у маршрутному аркуші виконання завдань. Після того, як команди обіждали всі станції, проводиться підрахунок жетонів або балів та нагороджується команда-переможниця.

  • Ігрові програми зі станцій розраховані на дітей із таборів денного перебування та зазвичай проводяться у парках.

Станція №1

«Кругосвітка»

Конкурсні ігрові завдання:

"Частини світу"

Згадати та назвати частини світу (Америка, Африка, Азія, Європа, Австралія, Антарктида).
Перед вами дві півкулі земної кулі. Вибравши картку, назвіть те, що на ній зображено, і помістіть її в ту чи іншу частину світла (розкладіть на карті півкуль).

«Столиця»

Столиця - це головне місто держави, місто, де знаходиться уряд.
Команда розподіляє картки з літерами алфавіту між усіма учасниками. На кожній картці одна літера абетки.
Ведучий запитує: «Столиця Росії?».
Діти пишуть відповідь, шикуючись за літерами:

М
Про
З
До
У
А

Франція Париж

Китай Пекін

Іспанія Мадрид

Білорусь - Мінськ

Афганістан - Кабул

Мексика – Мехіко

В'єтнам - Ханой

Австралія - ​​Сідней

Туреччина Стамбул

Болгарія - Софія

Венгрія, Будапешт

Сербія – Белград

Станція №2

«Пані валюта»

Конкурсні ігрові завдання

  • Пропонуються 2 конверти з картками. В одному конверті список із назв валют, в іншому - назви країн світу. Розкласти на відповідність.
ВеликобританіяФунт стерлінгів
ІталіяЄвро (ліра)
НімеччинаЄвро (марка)
СШАДолар
ФранціяЄвро (франк)
ІзраїльШекель
АвстраліяАвстралійський долар
УкраїнаГривня
ЯпоніяЄна
УгорщинаЄвро (форинт)
ІспаніяЄвро (песета)
БолгаріяЄвро (лев)
ШвеціяКрона
БразиліяРеал
АргентинаПесо
ПортугаліяЕскудо
НідерландиГульден
КитайЮань
ІндіяРупія
МонголіяТугрик
АзербайджанМанат
ВенесуелаБолівар
ТунісДинар
КореяБона
ПеруСіль
ЕфіопіяБірр
ТаїландБат
ЗамбіяКвача
МолдоваЛій
УзбекистанСум
ГанаСіди
БангладешТака
  • Намалюйте ескіз валюти крейдою, як ви її уявляєте. Оцінюється оригінальність, гумор, композиційне розташування деталей, різноманітність, наявність символу. Пропонуються такі валюти: бір - Ефіопія, квача - Замбія, он - Корея, така - Бангладеш.

Станція №3

«Листоноша»

Намальовано 2 плакати - табло із закінченнями назв міст. Діти, які прийшли на станцію, поділяються на дві команди. Капітани команд отримують сумки з табличками з початковими складами назв міст. По черзі (естафета) діти біжать, беручи одну картку – «Лист» із сумки, і кладуть на табло, щоб збіглася назва міста, повертаються та передають сумку далі по команді. Хто правильно та швидко?

Коли команди впораються із завданням, нехай спробують назвати країну, в якій розташоване те чи інше місто.

  • Тула (Росія);
  • Рига, Латвія);
  • Ліма (Перу);
  • Кіто (Еквадор);
  • Сана (Ємен);
  • Каїр (Єгипет);
  • Сочі (Росія);
  • Делі (Індія);
  • Київ, Україна);
  • Баку (Азербайджан);
  • Осло (Норвегія);
  • Відень, Австрія);
  • Сеул (Корея);
  • Чита (Росія).

Станція №4

«Ігри народів світу»

1. «По колу» (Норвезька гра)

Гравці беруться за руки і стають спиною до центру, потім опускають руки. Двом із них, що стоять на протилежних сторонах кола, дають по маленькому кубику, які вони сигналом передають сусідові в один бік. Вони прагнуть якнайшвидше їх передавати, але настає момент, коли один кубик наздоганяє інший. Той, у кого в руках опинилися 2 кубики, вважається таким, що програв і вибуває з гри. Після цього гра поновлюється.
Передавати предмети можна, стоячи обличчям до центру чи поперемінно: одному – обличчям до центру, іншому – спиною.

2. «Джакип» (Турецька гра)

Група дітей намагається скласти один на одного 4 предмети (кубики), ведучий повинен зупиняти, насоливши гравців м'ячем. Коли предмети складені, гра завершена.

3. «Круговий обстріл» (Самарська лапта)

Гра проводиться на трав'яній галявині. Усі учасники стоять по колу та передають волейбольним пасом (згори чи знизу) один одному волейбольний м'яч. Той, хто припустився помилки при прийомі м'яча або неточно послав м'яч, сідає в центр кола. Гравці, які розігрують м'яч по колу, час від часу сильним ударом посилають його в тих, хто сидить. Якщо м'яч не спійманий і відскочив від того, хто сидить, він знову вводиться в гру. Якщо ж гравець не влучив м'ячем у тих, хто сидить, він сам займає місце поряд з ними.
Круговий «обстріл» триває доти, доки один із тих, хто сидить, не спіймає м'яч з повітря в руки. Тоді всі встають і займають місця по колу, а в середину йде гравець, який пробив партнера м'яч у руки.

4. «Злови палиці!» (Тувінська забава)

Поставте перед собою на підлогу вертикально дві ціпки однакової довжини, спираючись на них долонями. Відпустіть ціпки і, повернувшись навколо, спробуйте схопити їх. перш ніж вони впадуть на землю.

Станція №5

«Флора та фауна світу»

Завдання

  1. Дерева нашої лінії. Який лист належить якомусь дереву?
  2. Вгадай, про яку рослину йдеться.
  3. Дізнайся та назви на листівках рослини.
  4. Дізнайся та назви на листівках тварин.
  5. Питання про тварин моря.

Морські тварини

  1. Корали – це тварини чи рослини? (Тварини)
  2. Що таке коралові рифи? (Це скелети тварин.)
  3. Яка тварина в морі найрозумніша? (Дельфін)
  4. Яка тварина найбільша? (Синій кит)
  5. Чим харчується кит? (Планктоном - суспензією найпростіших рослин і тварин.)
  6. Які риби у своїх назвах порівнюються з інструментами та зброєю? (Риби – меч, пила, молот, голка, шабля.)
  7. Якого головоногого молюска люди вживають у їжу? (Кальмар)
  8. Як ми називаємо рослину ламінарію, в якій багато йоду (ми його вживаємо у їжу у вигляді консервів)? (Морська капуста)

Що може бути цікавішим, ніж відкривати нові горизонти знань самостійно? Тільки робити це в ігровій формі! Але що старші стають діти, то складніше їх захопити. Тому перед дорослими постає непросте завдання: знайти відповідні завдання та обрати цікаву форму їх виконання. Абсолютно безпрограшним варіантомдля старшокласників є гра «Станціями».

Суть та цілі гри

Гра «Станціями» – це зручна педагогічна знахідка, що дозволяє в динамічному ритмі перевірити знання дітей та рівень їх загального фізичного та розумового розвитку. Учасники працюють у командах із вибраним капітаном, їх завдання - відповісти на поставлене питання, отримати позначку в маршрутному листі про успішне завершення етапу від відповідальної за станцію особи та рухатися до наступного пункту призначення. Вчитель або вихователь (якщо йдеться про літній чи пришкільний табір) повинен стежити за тим, як команди працюють і чи всі учасники дотримуються дисципліни (особливо коли змагається більше 3 команд).

Гра «Станціями» змушує дітей критично осмислювати як вже відому, так і нову інформацію

Цілі гри, як і всього освітнього процесу, складають триєдину комбінацію:

  • навчальні (хлопці намагаються практично застосовувати свої знання, повторюють у цікавій формі вже вивчене);
  • розвиваючі (школярі навчаються швидко реагувати у нестандартних ситуаціях, критично осмислювати отриману інформацію, задіяти наочно-образне мислення, а також застосовувати фізичну силу);
  • виховні (діти звикають працювати у колективі, намагаються підтримувати одне одного у складних ситуаціях, розвивають у собі толерантність до різноманітної дійсності).

Як правило, у грі бере участь щонайменше 3 команди. В іншому випадку цей дух змагання не буде сильним настільки, щоб зацікавити учнів старших класів.

Варіанти заходу

Змагання можна проводити у будь-якому дитячому колективі. Але якщо йдеться про організацію змагання серед учнів 9–11 класів, то найцікавіші та виправдані (з точки зору досягнення поставленої мети) такі типи гри «По станціях»:


Всі ці типи гри можна проводити не лише у школі, а й у оздоровчому таборі. Ми розглянемо приклад організації змагання для старшокласників «Станціями» на тему здорового способу життя.

Організація змагання старшокласників «Станціями»

Підготовчий етап

Французький філософ ХХ століття Жан Франсуа Ліотар говорив: "Якщо немає правил, то немає і гри".

Підготовчий етап - досить копітка справа, тому що необхідно не тільки направити підлітків і допомогти їм, але й проконтролювати дії дорослих, які відповідають за станції. Складається він із кількох частин:

  • Формування команди. У кожному класі чи загоні учасники обирають лідера. Обов'язковими атрибутами є девіз, назва, обрана символіка та спортивна форма.
  • Подання заявок (вони потрібні для того, щоб організаторам було легше, наприклад, розрахувати кількість подарунків). Командам необхідно вказати номер класу (або загону), кількість дітей, які беруть участь у змаганні, назву колективу, прізвище та ім'я капітана, а також керівника класу (або загону) та девіз. Зазвичай команда формується із 10 осіб, але можна задіяти і менше учасників.
  • Інструктаж старшокласників з питань конкурсів та регламенту. Необхідно попередити дітей, що виконання завдань кожної станції відводиться до 5 хвилин. Щодо конкурсів, то вони включатимуть як підготовлені учасниками заздалегідь виступи (наприклад, привітання), так і складені дорослими завдання, про які навчаються дізнаються вже безпосередньо у день проведення змагання.
  • Оформлення. Зазвичай як декорації використовуються плакати. Наприклад, у залі загального збору або на пунктах призначення можуть бути розвішані постери з цитатами відомих людейЄдина краса, яку я знаю, - це здоров'я» (Генріх Гейне), «Здоровий жебрак щасливіший за хворого короля» (А. Шопенгауер)).

Крім того, від вчителя потрібно:

  • підготувати конкурси (вони можуть бути представлені у формі загадок, шарад, завдань);
  • скласти порядок проходження станцій (наприклад, для заходу, присвяченого ЗОЖ, у рамках святкування Дня здоров'я, можна запропонувати такі станції: «Абетка здоров'я», «Зірниця», «Країна здорових», «Станція «Спортивна», «ОБЖ», «Наш шлях до здоров'я»);
  • розробити маршрутні листи для кожної команди із зазначенням переліку всіх станцій, графи для підпису відповідальної за пункт призначення особи, а також вільного поля для приміток.

Таблиця: Приклад маршрутного листа

Назва команди _____________________________Клас ___________

Капітан_______________________________________________________

Девіз команди_________________________________________________

Назва станцій Бали Примітка Підпис відповідального за станцію
Абетка здоров'я
Зарниця
Країна здоров'я
Спортивна
ОБЖ
Шлях до здоров'я (домашнє завдання)

Проведення змагання

Організатору важливо перед початком заходу проінструктувати не лише школярів, а й колег

Щоб гра «По станціям» пройшла успішно, потрібно суворо дотримуватись послідовності її етапів:

  • Інструктаж. Його проводить керівник проекту. Спочатку ведеться обговорення правил із особами, які зустрічатимуть дітей на станціях. Пояснюється принцип оцінювання виконання завдань - за 5-7 хвилин діти повинні відповісти на запитання, за які можна отримати по 10 балів (на етапі «Станція «Спортивна» хлопці отримують суму очок, зароблених кожним учасником окремо в індивідуальних змаганнях), обумовлюються умови штрафів - на кожному пункті бали можуть зніматися через відсутність емблеми, порушення дисципліни, затримки, незнання рапорту чи девізу. Після проходження командами всіх станцій відповідальні особи віддають протоколи організатору гри для підбиття підсумків. Також керівнику заходу необхідно провести нараду із лідерами команд. На ньому видаються правила гри (після обговорення з дорослими), а також зразок рапорту («Команда … учнів … класу у кількості 6 осіб готова до гри «По станціям» на тему: «Ми обираємо ЗОЖ!» Наш девіз: ….) Рапортував капітан команди…»)
  • Виконання завдань. На кожному пункті діти рапортують, на швидкість справляються з випробуваннями, одержують заповнений аркуш маршруту та йдуть до наступного пункту. Після проходження всього шляху здають листи керівнику та очікують в актовій залі після завершення всіх етапів.
  • Підбиття підсумків. Керівник оголошує результати, нагороджує переможців та найактивніших учасників та дає слово дорослим, які перевіряли старшокласників на станціях та брали участь в організації заходу.

Приклади завдань на станціях

Як було зазначено, завдання мають бути різними як за змістом, а й у формі:

  • «Абетка здоров'я». На першому етапі гри як розминку можна використовувати завдання на продовження прислів'їв. Наприклад, таких: «Бережи сукню знову, а …», «В здоровому тілі– …», «Здоров будеш – …», «Здоров'я не свічка, згорить…», «Курити – …», «Багатство - на місяць, здоров'я…».
  • «Зірниця». На цій станції хлопці показують знання правил надання першої допомоги. Наприклад, дається опис будь-якої травми (поранення, що супроводжується болем та кровотечею, вивих або перелом кістки з неможливістю продовження руху та деформацією кінцівки) та пропонується учасникам розповісти, як потрібно діяти в цій ситуації.
  • "Країна здоров'я". Цей рубіж передбачає відповіді питання вікторини: «Що таке ЗОЖ?» (Активні дії людей, спрямовані на збереження та зміцнення фізичного та духовного здоров'я), «Які аспекти ЗОЖ ви знаєте?» (режим дня, правильне харчування, гігієна, загартовування, прогулянки, гармонія у відносинах для людей), «Що є гіподинамія?» (Недолік рухів), «Які принципи загартовування?» (Поступовість, систематичність, різноманітність) і так далі.
  • "Станція "Спортивна". На цьому етапі завдання мають практичний характер: стрибки на скакалці за 2-3 хвилини, віджимання за 3-5 хвилин, стрілянина по мішені.
  • "ОБЖ". Проходження цієї станції знову включає відповіді на питання, які можуть бути пов'язані з правилами дорожнього рухуабо поведінкою у нестандартних ситуаціях.
  • "Шлях до здоров'я". Діти показують заздалегідь підготовлений виступ (домашнє завдання). Старшокласникам краще планувати гумористичні номери.Наприклад, у стилі улюбленої команди КВК чи резидентів «Камеді клаб».

Якщо відповідальні за рубежі педагоги готують завдання для своїх пунктів самостійно, вони повинні за добу до початку гри надати їх на погодження керівнику.

Файли: Варіанти сценаріїв для старших класів

Гра «Станціями» для старшокласників не повинна включати виключно складні питання. Вони повинні комбінуватися із простими завданнями, які підтримають дух учасників та посилять здорову атмосферу суперництва. Якщо такі заходи проводити в школі або оздоровчому таборі регулярно, а також залучати хлопців для складання сценарію, то це підвищить інтерес до предмета або проблеми, що розглядається. Що, своєю чергою, має значення для подальшого розвитку підростаючого покоління.

Пояснювальна записка.

Термін "професія" походить від латинського кореня, що означає: говорити, оголошувати, заявляти. Сьогодні ми поговоримо з вами про професії. Що таке професія? Професія – це праця, якій людина присвячує своє життя. Число професій неоднакове у країнах із різними суспільно-економічними умовами. У документі "Єдиний тарифно-кваліфікаційний довідник", налічується понад 7000 назв професій, що є в Росії, хоча попит має кілька сотень. Накопичені в кожній групі людей знання та навички передавалися з покоління до покоління. З'явився розподіл праці, виникли професії. Вибрати собі професію – отже як вибрати собі роботу, а й бути прийнятим у певну групу людей, прийняти її етичні норми, правила, принципи, цінності, спосіб життя. Молодь сьогодні серед головних цілей свого життя визначає вибір професії. І сьогодні у вас реальна можливість продемонструвати знання про різних професіях, свою творчість, винахідливість та талант.

Гра розрахована на дітей віком 11-12 років. Складається із чотирьох станцій. Беруть участь чотири команди.

1 "Надзвичайна";

2 “Чому навчають у школі”;

3 "Краса - страшна сила";

4 "Народна".

Девіз гри:“Істинний скарб для людей – знайти себе у праці”.

Ціль:розвиток творчого потенціалу в учнів для вибору професії, додаток творчих здібностей до тієї чи іншої діяльності.

Завдання:познайомити учнів із професіями: вчителя, пожежника, перукаря та майстра прикладної творчості.

Ведучий:Доброго дня, дорогі друзі, шановні гості! Молодь сьогодні серед головних цілей свого життя визначає вибір професії. І сьогодні у вас реальна можливість продемонструвати знання про різні професії, свою творчість, винахідливість та талант.

Сьогодні ми за традицією проводимо гру за станціями “Феєрверк професій”.

У житті кожної людини бувають моменти, коли їй доводиться робити вибір. Вибір, від якого залежить його доля! Якою вона буде? Як важливо не помилитись! Чи успішно складеться доля особиста та професійна кар'єра? Як не помилитись і знайти свою, тільки свою дорогу у професії? Як вибрати? Запитань тисячі! Відповідь має бути тільки одна! Давайте разом спробуємо заглянути у світ професій. Як знати, можливо ці професії, стануть вашим життям, вашим покликанням.

Ведучий:Сьогодні у нашій грі беруть участь чотири команди.

  • Команда "Сміливі хлопці";
  • Команда "Вітрило надії";
  • Команда "Ми разом";
  • Команда "Неприборкані".

Кожна команда отримала карту проходження станціями. На кожній станції їм продатися виявити сміливість, винахідливість, талант, згадати все, що вони знають і вміють, згуртуватися в єдину команду і тоді, на них чекає перемога.

На кожній станції їх зустрінуть, привітають, розпитають і оцінять. Оцінюється робота команд за 10-бальною системою. Хто набере найбільшу кількість очок, той переможець.

Вам дається 15 хвилин на кожній станції, за музичним сигналом команди переходять на іншу станцію, вказану в їхній карті. Перехід повинен займати трохи більше двох хвилин. Наприкінці гри, коли будуть пройдені всі станції, журі підіб'є підсумки, а команди покажуть домашнє завдання. Інсценування однієї з професій. Додаток 1,2,3,4.

1. Станція "Надзвичайна".

На станції команду зустрічає ведучий, одягнений у форму МНС.

Він стежить за правильністю виконання завдань та виставляє бали команді у паспорт.

Як розшифрувати МНС? (Міністерство надзвичайних ситуацій).

У яких ситуаціях потрібна допомога співробітників МНС?

Екіпірувати пожежника для гасіння пожежі. (Пропонується набір карток із назвами інструментів, елементів одягу пожежника. Правильні та неправильні відповіді. Необхідно зібрати лише потрібні картки.

Ваші дії якщо у школі оголошено пожежну тривогу…

Пожежні.

У грі бере участь уся команда. На ігровому майданчику малюють лінію старту (він же й фініш). До верхньої перекладини шведської стінки кріпляться дзвіночки. За сигналом ведучого гравці добігають до стінки, забираються вгору і дзвонять у дзвіночок. Ведучий засікає час, команда повинна виконати завдання якнайшвидше.

2. Станція “Чому навчають у школі”. Команду зустрічає ведучий у костюмі мудрої Сови. Він проводить усі конкурси та виставляє оцінки у паспорт.

Конкурс “Скажи правильно” Літературні загадки(О.Л. Емічеріва)

Команди мають відповісти правильний варіант загадки.

  • Шурочка ряба. (Курочка Ряба)
  • Куля-птиця (Жар-птиця)
  • Гуслі-лебеді (Гусі-лебеді)
  • Полк і семеро козенят. (Вовк та семеро козлят)
  • Кособок (Колобок)
  • Кепка. (Ріпка)
  • Кішечка-Хаврошечка (Крошечка-Хаврошечка)
  • Киса та журавель (Лиса та журавель)
  • Кріт у чоботях (Кіт у чоботях)

Конкурс: "Збери портфель"(Діти повинні навпомацки з скрині діставати шкільне приладдя, вгадувати, що це таке і складати у портфель).

Гра. Класики.

На ігровому майданчику кресляться класики. Кожен член команди повинен, стрибаючи на 1 нозі і штовхаючи биту перед собою, прострибати з 1-го до 10-го класу. Якщо біта вилітає межі класиків, гравець поступається місце наступному. Виграє той гравець, який першим прострибує усі класи.

3. Станція "Краса, страшна сила".Команди зустрічає і проводить усі конкурси ведучий у костюмі цирульник, а виставляє оцінки в паспорт.

"Обладнаємо перукарню" - необхідно обладнати перукарню із запропонованих речей.

Робимо зачіску. (Кожна команда має назву зачіски, їм необхідно зачесати одного з членів команди). "Абажур", "Еверест", "Ракета", "Роза".

4. Станція "Народна".Ведучий зустрічає команди у російському народному костюмі. Він же стежить за виконанням завдань та виставляє оцінки до паспорта.

Хохломський розпис, що це? Хохломам - старовинний російський народний промисел, що народився XVII столітті в окрузі Нижнього Новгорода. Хохлома є декоративним розписом дерев'яного посуду та меблів, виконаним чорним і червоним (а також, зрідка, зеленим, жовтим) кольором, по золотистому тлі. На дерево при виконанні розпису наноситься не золотий, а сріблястий олов'яний порошок. Після цього виріб покривається спеціальним складом і три-чотири рази обробляється в печі, чим досягається медово-золотистий колір, що надає легкому дерев'яному посуду ефект масивності.

Зіграти усією командою на дерев'яних ложках.

Після творчого виступу команд підбиваються підсумки гри та нагородження переможців.

Карта для проходження станціями.

Команда №1