Презентація білочка на гілочці поетапне малювання. Методична розробка блоку уроків на тему "Малювання птаха з натури (нерухома модель)"

Як же намалювати цю пухнасту тваринку? Не бійся - це не так уже й складно. Звичайно, щоб зобразити таку правдоподібну білочку, як на фотографії, потрібно бути справжнім майстром. Але ми почнемо з малого!

Головне - сміливість та віра у свої сили. Ми намалюємо простеньких білочок, але дуже милих. І робитимемо це впевнено, крок за кроком. Я підготував для тебе кілька схем, завдяки яким ти зрозумієш, як легко намалювати тварину. Якщо Ти попрацюєш з усіма схемами, у Тебе вийде ціле царство білок!

Звичайно, спочатку Твоя білочка буде схожа на дивну конструкцію із геометричних фігур. Але саме з неї незабаром вийде чудове звірятко. Тому пам'ятай: малювати простим олівцем потрібно легенько, не дуже натискаючи на папір - адже потім Тобі треба буде стерти деякі допоміжні лінії. Тому бажано, щоб після цього від них не залишилося негарних слідів.

Можеш намалювати ось таку білочку з грибочком:

Або ось таке звірятко з хитрим поглядом:

А ось – серйозна зосереджена білка, яка, напевно, збирається стрибати на інше дерево:

А це – життєрадісна білочка на гілці:

Тренуйся малювати тварин за покроковими схемами, і невдовзі Ти навчишся самостійно визначати необхідні підготовчі етапи. Тоді Ти зможеш перемальовувати звірят, які Тобі подобаються, або взагалі зображати їх так, як Тобі підказує пам'ять і фантазія!

15.11.2013 14376 0

Вид діяльності: малювання тварин.

Цілі:розвивати зорове уявлення, спостережливість до звичок тварин; ознайомити з художниками-анімалістами; вчити дітей малювати тварин з передачею пропорцій, об'ємної фігури, будови та колірних відтінків вовни; прищеплювати любов до тварин, захоплення різноманітністю світу природи та дбайливого ставлення до неї.

Обладнання: для вчителя –методична таблиця (пропорції тварини та послідовність виконання малюнка); іграшки, фотографії; для учнів – художнє приладдя для малювання фарбами.

Зоровий ряд: ілюстрації малюнків Є. Чарушіна, Є. Рачова, В. Лебедєва, Ю. Васнєцова, малюнки учнів.

Літературний ряд:уривки із казок, загадки.

Хід уроку

I. Організація класу.

ІІ. Робота на тему уроку.

1. Розповідь про анімалістичний жанр і художників-анімалістів.

У процесі еволюційного розвитку людство освоїло нові форми спілкування з тваринним світом: у прирученому звірі людина знайшла захисника свого добробуту та відданого друга.

Життя людини завжди була нерозривно пов'язана з тваринами, і вже з найдавніших часів з'являються перші зображення звірів та птахів.

Релігія та культові обряди наклали свій відбиток на розвиток художньої творчості: стародавній світ залишив нам поряд із чудовими проникливими образами тварин символічні образи уособлення єдності тварини та людини у вигляді сфінкса, крилатого бика, кентавра. Тварина стає не лише джерелом матеріального існування людини, а й засобом її духовного розвитку, втіленням краси та досконалості. Образ тварини займає значне місце у образотворчому мистецтві. З'явився окремий жанр, який отримав назву анімалістичний . Animalслово латинське, що означає тварина. Художники, що зображають тварин, називаються анімалістами .

Багато художників працюють у цьому жанрі, і з творчістю деяких із них ми сьогодні познайомимося.

З такими художниками, як Євген Іванович Чарушин та Євген Михайлович Рачов, ви знайомі за своїми дитячими книгами.

Чарушин був чудовим анімалістом. Він спостерігав за тваринами та виконав безліч малюнків з натури. Адже для того, щоб правдиво зобразити тварину, потрібно добре її вивчити, знати не лише зовнішність звіра, а й рухи, звички і навіть характер. Художник добре вмів показати характер, вдачу кожного звіра.

Ось напрочуд зворушливе ведмежа. Він ще такий маленький, що багато в природі йому не знайоме, але малина йому сподобалася. А ось дивовижне кошеня. Як точно митець зобразив пухнасте кошеня, яке причаїлося, спостерігаючи за метеликом, вуха сторчма, очі широко розплющені. Скільки цікавості у його погляді! Не можна не посміхнутися, дивлячись на нього.

Серед найкращих робіт Є. Чарушіна – ілюстрації до книги С. Маршака «Дітки у клітці». Чарушин і сам писав книги і виконував до них ілюстрації: «Тюпа, Томка і сорока», «Ось вони які», «Звірята» та ін.

Але жив у світі й інший художник – Євгеній Михайлович Рачов, який найбільше любив казки та виконував малюнки до них. Хто з вас не знає казки: «Колобок», «Маша та ведмідь», «Лиса та дрозд», «Рукавичка» та ін.

За багато років своєї роботи Євген Михайлович створив світ неповторних казкових рачевських звірів. Побачені хоч раз малюнки Рачова легко запам'ятовуються, вони настільки виразні та неповторні. У героях-тварин впізнаються люди – добрі та злі, веселі та сумні, бідні та багаті. Казкові герої художника начебто заново відкривають нам світ добра і справедливості, переконують, що зло буде покарано.

2. Відгадування загадок про тварин.

Про тварин не лише написано книги та малюнки, а й створено чимало загадок. Відгадайте, кого з тварин найчастіше люблять зображати художники.

Лежить – мовчить,

Підійдеш – забурчить. (Собака.)

Під дубочком, під листочком

Свився, скрючився клубочком. (їжак)

Маленький, біленький,

По лісочку стриб, стриб,

По сніжочку тиць, тиць. (Заєць.)

Сірувато, зубувато

По полю нишпорить,

Телят, ягнят шукає. (Вовк.)

Мохнатенька, вусатенька,

Сяде – пісеньку співає. (кішка.)

Серед двору стоїть копиця,

Спереду вила, ззаду мітла. (Корова.)

Чи не баранець і не кіт,

Носить шубу цілий рік,

Шуба сіра – для літа,

Для зими – іншого кольору. (Заєць.)

Хто в лісі глухим живе,

Незграбний, клишоногий,

Влітку їсть малину, мед,

А взимку смокче він лапу? (Ведмідь.)

За деревами, кущами

Промайнуло швидко полум'я,

Промайнуло – пробігло,

Але ні диму, ні пожежі. (Лиса.)

На гілці не пташка –

Звірятко-невелика,

Хутро тепле, як грілка.

Хто це? (Білка.)

Хитра шахрайка,

Руда головка,

Хвіст пухнастий – краса!

А звати її... (лисиця).

Він усю зиму довго спав,

Лапу праву смоктав,

А прокинувся – почав ревти.

Цей звір – лісовий... (ведмідь).

- А хто з вас знає загадки про тварин?

– Може хтось вірш знає чи цікаву історію про тварину?

- А які звички у ваших домашніх тварин?

Порівняйте свої враження та спостереження з творами анімалістів.

Чи знаєте ви, що в деяких країнах люди, наголошуючи на заслугах тварин, ставили їм пам'ятники? Якщо ви знаєте такі пам'ятники, розкажіть про них.

3. Слово вчителя.

Сьогодні на уроці ми малюватимемо тварин. Тулуб тварини позначають подовженим овалом, голову позначають колом, різноспрямованими штрихами окреслюються груди, увігнуте черево та хвилястою лінією спина, уважно спостерігаючи за тим, яка виходить форма. Потім лінією відокремлюють від шиї плечовий пояс, відзначають товщину ніг, контур голови, ніг та хвоста. Зображують пухнасту поверхню штрихами. При зображенні тварини відображають насамперед ознаки, що характеризують його звички: боягузливий характер зайця, рухливий характер білки тощо.

Вчитель при поясненні виконує малюнки на дошці крейдою (див. Додаток 1).

ІІІ. Самостійна робота.

– Уважно розглянемо особливості форми тіла деяких тварин (наприклад, кішки). При малюванні тварин необхідно знати анатомічну будову. В основі побудови малюнків лежать вже вивчені форми (циліндричні, конічні, яйцеподібні, кулясті та ін.). І дуже важливо побачити ці форми у конструктивній будові натури. Тому, перш ніж провести лінію на папері, треба встановити, з яких геометричних форм і комбінацій можна скласти малюнок, потім візуально знайти їх співвідношення та просторове становище.

Намічаємо спочатку напрям і основні межі великих частин майбутнього малюнка, враховуючи величину тулуба. Потім уточнюємо контур і намічаємо дрібніші деталі, враховуючи масштабність фігури. Одночасно можна завдати й основних тональних плям. На заключному етапі остаточно передаємо об'єм, наголошуємо на окремих місцях, не втрачаючи при цьому цілісності сприйняття. (Див. Додаток 2.)

IV. Підсумок уроку.

Виконані роботи аналізуються та оцінюються.

ІРИНА ЧЕЧЕТКІНА
Конспект НОД з малювання білочки у техніці «тичок жорстким пензлем» у підготовчій групі

Програмний зміст: Познайомити дітей із творчістю художника-ілюстратора Є. І. Чарушіна Сформувати вміння у дітей малювати тварин у техніці тичок жорсткого напівсухого пензля, закріпити їх знання про зовнішній вигляд та звички білок. Продовжувати вчити дітей малювати гуашшюзмішувати її для отримання потрібного кольору. Систематизувати уявлення дітей про та пристосованість тварин до зимових умов. Вчити аналізувати свої роботи та малюнки товаришів. Розвивати естетичне сприйняття, відчуття кольору, вміння передавати в роботі особливості тварини, використовуючи нетрадиційні техніки малювання, а також допитливість, пам'ять та зв'язне мовлення дітей; розширювати словниковий запас присвійними прикметниками: білизна, лисяча, ведмежа. Виховувати спостережливість, гуманне ставлення до тварин. Демонстраційний матеріал: презентація з ілюстраціями до книг та портретом Є. І. Чарушина, предметні картинки (білка, для гри – гриби, горіхи, жолуді, апельсин, банан, яблуко, книги з ілюстраціями різних художників-анімалістів, зразок, мольберт).

На кожну дитину: надрукований силует білки для фарбування, гуаш, палітра, тверда пензлик, баночки з водою, чорний фломастер.

Попередня робота: 1. Перегляд мультимедіа презентації «Тварини взимку», бесіди про підготовці тварин до зими.

2. Розгляд ілюстрацій, альбомів на тему: «Тварини взимку», складання оповідань з картин.

3. Проведення дидактичних ігор "Хто де живе?", Хто чим харчується?, «Зоологічне доміно», "Четвертий зайвий?"та ін Проведення рухливих ігор "Хитра лисиця", «Бездомний заєць», «Вовк у рові»та ін.

4. Читання творів В. Біанки «Готуємось до зими»і «Ведмедик», Л. Толстого «Зайці», М. Пришвіна «Біличча пам'ять», казки Скребицького Г. А. "Всяк по-своєму", розучування напам'ять потішки "Сидить білка на візку ...".

Заплановані результати:

Дитина знає назви диких тварин та особливості їхнього життя в період підготовки до зими; - дитина становить невелику розповідь за запропонованою темою, вживаючи у мові складні пропозиції.

Хід НОД:

1. Орг. момент.

2. Виставка книг із ілюстраціями художників-анімалістів. Розгляд ілюстрацій із зображенням тварин у різних книгах. - Хто зображений на цих ілюстраціях? Які тварини у цих книгах намальовані? Вони дорослі чи дитинчата? – Що спільного на малюнках і у дорослих тварин та у їхніх дитинчат? Чим вкрите їхнє тіло? (вовною). - Як ви думаєте, яка вовна білки на дотик? (пухнаста, м'яка, густа).- Хто намалюваввсі ці малюнки у книгах? (художники).

Художників, у яких головними героями малюнка є звірі та птахи, називають анімалістами. СЛАЙД. Слово «анімал»у перекладі з іншої мови (З латинського)означає - тварина. Тому запам'ятайте, хлопці, малюнки із зображенням різних тварин належать до анімалістичного жанру живопису. Ми з вами вже знайомі з пейзажем та портретами.

3. Повідомлення теми та мети заняття.

Сьогодні ми докладно познайомимося з творчістю одного з художників-ілюстраторів дитячої книги – Євгена Івановича Чарушіна. СЛАЙД 6-11 (Показ його портрета та робіт).

Розповідь про автобіографію художника Є. І. Чарушина: народився у м. Вятці у сім'ї архітектора. (Пояснюю, хто такий архітектор). Батько привчав з раннього віку хлопчика до малювання. Він багато навчався і закінчив Академію мистецтв. Чарушин Є. І. дуже любив малювати дитинчат тваринтому у багатьох дитячих книгах є його ілюстрації, наприклад, казка М. Горького «Горобчик» (Показ ілюстрацій книги). Художник вчить нас любити і поважати дорогоцінний світ природи.

Хто з вас запам'ятав, як називають художників, які зображають тварин? А як називається жанр, що зображує тварин? Ось і ми з вами, сьогодні будемо художниками – анімалістами. Якщо ви відгадаєте загадку, то дізнаєтеся, якої тварини ми будемо малювати?

Хто по гілках спритно скаче та злітає на дуби?

Хто в дуплі горіхи ховає, сушить гриби на зиму? (Білка).СЛАЙД №12.

Розгляд ілюстрацій із зображенням білок(СЛАЙДИ, розповідь про їхній спосіб життя.

Білка живе на дереві в дуплі, зазвичай у білки не один будиночок, а кілька – для сну, для зимівлі, для виведення білизни. Кумедний, дуже рухливий і допитливий звірятко. Як ви розумієте сенс прислів'я: білку ловити, тільки ніжки відбити Правильно, людині дуже важко зловити білку, тому що ця спритна тварина швидко бігає і добре стрибає. Білка за розміром менше зайця, восени білка змінює свою шерсть. -Якого вона кольору взимку? А якого влітку? (взимку її вовна сірого кольору, а влітку – вона руда). Цінували білку мисливці за гарне хутро, а художники одними з найкращих досі вважають кисті з біличної шерсті.

Цікаво виглядають біличі сліди на снігу: подивіться на слайд А тепер серед слідів інших тварин спробуйте дізнатися білизну.

Розкажіть, як білочка готуватися до зими? (Відповіді дітей).

Характерною особливістю багатьох білокє їхня здатність запасати горіхи на зиму і починає вона це робити вже влітку. При цьому деякі з них закопують горіхи в землю, інші ховають свої запаси в дуплах дерев. Але білки іноді забувають, що де вони сховали і горіхи проростають, даючи молоду поросль дерев. Таким чином, самі того не бажаючи, білки беруть активну участь в оновленні лісів.

Вірш "Білка"

Далеко ще зима, але зовсім не для втіхи

Тягне білка в засіки шишки, ягоди, горіхи.

Знає маленького звіра до: запасатися треба вчасно

А тепер я пропоную вам пограти у гру «Дві білочки» .(Малюнки із зображенням корму лежать на столі).

Хід гри:Вибираються 2 білочки. За командою «Скоро зима, час робити запаси» білочкивибирають картинки із зображенням корму. Потрібно набрати якнайбільше картинок.

Артикуляційна гімнастика.

- А тепер, хлопці, навколо себе поверніться і всі ви в білочок перетвориться. Ой, які чудові білочки! Давайте погризем горішки. (Посміхнутися і постукати зубами.). Зараз розімнемо свої лапки.

Фізкультурна хвилина

Нудно білочці в дуплівеселіше на землі. І по. с. потягнутися, бавовна над головою.

Стрибок-стриб, по стволу збігла вмить, Стрибки навколо себе з руками спереду (імітація рухів білочки)

Доріжкою лісовою побігла в ліс густий, Біг на місці з діставанням п'ятами сідниць.

А лисиця – назустріч їй, ховайся, білочка, Швидше! Присісти, закриваючи голову руками.

А тепер довкола себе поверніться і в хлопців перетворіться.

Зараз, ми розбудимо наші пальчики, щоб вони у нас добре працювали, гарно малювали. Пальчикова гімнастика:

Сидить білка на візку, (Бавовни долонями та удари кулачками

Продає вона горішки. Один про одного поперемінно.)

Лисичці – сестричці, (Загинають по одному пальчику, починаючи-

Горобцю, синку, ная з великого.)

Ведмедику товстоп'ятому,

Зайчику вусатому.

Кому в хустку, (Ритмічні бавовни долонями та удари

Кому в зобок, кулачками).

Кому в лапочку.

Хлопці, щось наше білочка така сумна, що трапилося? Білочці одній нудно, у неї в лісі немає друзів - Що ж нам робити? Як порадувати білочку? (Намалюємо їй друзів).

Показ та аналіз зразка. – Якого кольору шерсть у білки на моєму малюнку? В яку пору року вона має таке забарвлення? (взимку). Подивіться уважно, що є на голові білка? (чорні маленькі очі, носик, вуса та вушка з пензликами).

Якої форми її тулуб? Опишіть її лапки (на лапках гострі кігтики, ними білочкачіпляється за кору дерев). Опишіть хвіст білки. (У холодну погоду білка хвостом накриває себе як теплою ковдрою, щоб зігрітися. Коли білка стрибає, вона піднімає хвіст над собою, розпушує, і він, як парашут, допомагає їй приземлитися плавно).

Подумайте та скажіть, яку словесну характеристику можна дати білку. Яка вона? (красива, пухнаста, запаслива, полохлива, охайна, працьовита, спритна, кмітлива, ласкава, добродушна, і т.д.)

Ігрова ситуація: хлопці, а зараз ми з вами перетворимося на художників-анімалістів, а наша група– у художню майстерню.

У вас на столі стоїть гуаш. Чи є в ній помаранчевий чи сірий колір? (ні). Ми його отримаємо, змішавши на палітрі 2 основні кольори. Якщо ми змішаємо жовту та червону гуаш, то який колір ми отримаємо? (помаранчевий). Як ви думаєте, щоб отримати сірий колір, які кольори треба перемішати (чорну фарбу з білої) . Отак показую. Потім ми візьмемо ось таку пензлик. Чим вона відрізняється від білизни? (жорсткіші щетинки).Погляньте, як ми розфарбовуватимемо шерстку білки? Спочатку по контуру всього малюнка білочкинаносимо ось такі тички, щоб шерсть нашої білочкивийшла більш пухнастою і густою. Пензликтримаємо вертикально і робимо ось такі уривчасті рухи від паперу, а не розмазуємо гуаш. Потім так само розфарбовуємо середину малюнка. Хто впорається із завданням, може намалюватигілку дерева чорним фломастером, на якому сидить білочка. Цим же фломастер розфарбуємо ніс у білки.

Підбиття підсумків НОД.

Які чудові білочки у вас вийшли. Білочкадякує вам за роботу і таких гарних пухнастих друзів.

З яким жанром ми з вами познайомились? Як називають художників, які працюють у цьому жанрі? Чим ми з вами малювали шерстку білочки? (жорстким пензлем у техніці« тичок» ).

Аналіз дитячих робіт: виставка «Наші білизни»- Яка робота вам сподобалася найбільше? Чому?

Рефлексія: - Що найбільше вам сподобалося робити під час заняття?

Як ви вважаєте, навіщо вам у майбутньому знадобляться отримані під час заняття знання?

Молодці, дякую всім за хорошу роботу і повні відповіді.

Малювання білки поетапно. «Білочка на ялинці» Майстер-клас із покроковими фото. Малювання з використанням тону паперу.

«Білочка на ялинці» Майстер-клас із покроковими фото.

Малювання з використанням тону паперу.

Сидорова Зоя Григорівна, вихователь МБДОУ "Дитячий садок комбінованого виду №8 "Лелека" м. Мічурінськ
Опис:Цей майстер-клас призначений для дітей від 6 років, вихователів, педагогів додаткової освіти, люблячих батьків та творчих людей.
Призначення:для оформлення приміщення, подарунок, може бути роботою на виставку, конкурс.
Ціль:виконання малюнка у змішаній техніці малювання.
Завдання:
1. Ознайомити з прийомами використання у малюванні тону паперу.
2. Вчити зображати гуашшю на аркуші кольорового паперу гілки ялини, білки, використовуючи різні техніки малювання: створення ескізу простим олівцем, друк, тичок, друк поролоновим тампоном, малювання кінчиком пензля.
3. Розвивати вміння змішувати фарби на папері, на палітрі.
4. Виховувати вміння помічати і відбивати малюнку особливості будови тварини, красу природи.

Шановні колеги, сьогодні хочу продовжити тему малювання на кольоровому картоні. Білочка-красуня живе у зелені дерев, тому вирішила малювати її на картоні зеленого кольору.

Білка в шубці на хутрі,
Стрибок, і з ялинки на вільху,
Спритно по деревах скаче,
І в дублі горішки ховає.
А. Ганієв

Де живе білка та чим харчується?
Білки поширені практично по всьому світу (за винятком Австралії). Рухомий ссавець відноситься до сімейства гризунів.
Ця типова мешканка російських лісів, справжня красуня. Двічі на рік (навесні та восени) вона змінює свою шубку, щоб влітку хизуватися в яскраво-рудій шубі,


а взимку бути не такою помітною в сірому, утепленому вбранні.


Звичайна білка живе у дуплі. У багатьох звіряток таких будиночків кілька. В одному вона живе і виводить потомство, а інші використовує як комори.


У сплячку взимку вона не впадає, а з жолудами та горіхами – основним кормом цього гризуна – під час холодів досить туго. Ось і запасає господарське звірятко їх собі на чорний день, ховаючи по гніздах.
Основний корм тайгової красуні - кедрові горіхи та жолуді, її меню може розбавлятися насінням інших шишок, грибами, ягодами і навіть пташиними яйцями.
Білочки мають одну рису, яка дуже корисна для живої природи – їх постійне прагнення зробити запаси. Білки ховають і закопують на зиму насіння та горішки, а потім... забувають, де вони це сховали! Те, що вони забули кудись закопали, потім проростає.
Загадки
Сидить на гілці, а не птах.
Є рудий хвіст, а не лисиця.
(Білка)
Руде маленьке звірятко
По деревах стриб та стриб.
Він живе не на землі,
А на дереві у дуплі.
(Білка)

Матеріали необхідні для роботи:
картон зеленого кольору;
гуаш, два пензлики: поні або білка № 1 та № 2;
подвійна склянка-непроливайка для води,
простий олівець, палітра, поролоновий тампон


Картон зеленого кольору кладемо горизонтально.


Нам знадобиться поролоновий тампон. Змочуємо його у воді, віджимаємо зайву воду, набираємо жовту гуаш.


Середину листа фарбуємо жовтою гуашшю за допомогою поролонового тампона примочуванням.


Малюємо білку (малюнок простим олівцем)
Простим олівцем малюємо гілку дерева у нижній частині листа.


На гілці, у центрі листа малюємо овал – тулуб.


Голову позначаємо кругом.


Колами намічаємо суглоби передніх та задніх лап білки, схематично малюємо лапи.


Зафарбовуємо білку.
Малюємо вуха і починаємо розфарбовувати їх.


Промальовуємо лапи, голову фарбуємо помаранчевим кольором, грудку та нижню частину голови – жовтим кольором.


Зафарбовуємо спину, лапки, верхню частину хвоста.


Нижню частину хвоста робимо темнішим.


Зафарбовуємо гілку коричневою гуашшю.


Кінцем тонкої кисті малюємо шерстку штрихами на вухах, тулубі, хвості.


Чорним кольором чітко малюємо око, ніс, додатково шерстку. Темно-коричневою фарбою малюємо кору на гілці.


Малювання голки ялинку.
Набираємо зелену фарбу на поролоновий тампон і наносимо печаткою на місця передбачуваних голок.


Для малювання хвої їли в техніці друк, використовуватимемо невеликий шматочок картону (ширина 2 см) і темно-зелену гуаш, налиту в кришечку від гуаші (можна розвести на палітрі)


Щоб намалювати голки, обмочуємо торець картонного прямокутника у темно-зелену гуаш і часто прикладаємо до аркуша.


Набираємо на картон світло-зелену гуаш і поверх темних голок малюємо штампом світлі голки.


Так виглядають гілки ялинки. Можна намалювати в лапах білки шишку.


Поверх світлих голок тим самим способом малюємо темно-зелені голки.


Така білочка у нас вийшла!


Оформимо їх у рамку.